Aloe Vera Jel Yüze Nasıl Uygulanır - Kuru Cilt Bakımı

Aloe Vera Jel Yüze Nasıl Uygulanır

 Birçok kişi aloe vera bitkilerini evde tutar ve yapraklar içindeki kalın, şeffaf jeli yanıkları yumuşatmak ve yaraları iyileştirmek için kullanır. Cilt bozukluklarını, yaraları, güneş yanığını, radyasyon yanıklarını ve dermatiti tedavi etmek için aloe vera jel kullanıyor. Aloe vera jelini düzenli olarak yüzünüze uygulayarak teninizi yumuşatır, iltihabı azaltır ve cildinizi daha net hale getirebilirsiniz . Birçok mağaza ve eczane aloe vera jeli satar, ancak bitkiden elde edilen jel hem taze, hem de ekonomiktir.

Aloe Vera Jel Yüze Nasıl Sürülür

Aşama 1

Bir aloe vera yaprağını bir aloe bitkisinden bir çift makas veya mutfak bıçağı ile tabanından keserek çıkarın. Islak bir diş fırçası veya tırnak fırçası ile nazikçe fırçalayıp yapraktaki kirleri temizleyin. Su altında yaprağı durulayın.

Adım 2

Keskin bir mutfak bıçağı ile yaprakların kenarlarındaki çizgileri kesin. Yaprağı dikey olarak yarıya kesin ve içindeki jeli bir kaşıkla çıkarın.

Aşama 3

Yüzünüze ince bir tabaka aloe vera jel uygulayın ve en az bir saat boyunca kurumasına izin verin. Jeli ılık su ve temiz bir bezle çıkarın.

Yorum Eklemek İster misin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.