Baobab Yağı İle Kuru Cilt Kremi - Kuru Cilt Bakımı

Baobab Yağı İle Kuru Cilt Kremi

Baobab yağı ile bu doğal kuru cilt kremi tarifini kullanarak cildinize özlem duyduğu sevgi  besin ve nemi geri verin!

Soğuk hava kış dönemlerinde cildinizde ciddi hasarlar meydana getirebilir. Özellikle kuru ciltler için kış aylarında nemlendirme son derece önemlidir. Bu çok amaçlı kuru cilt kremi tüm bu soğuk hava semptomlarını çözebilir.

Bu basit fakat güçlü kuru cilt maskesi tarifi, sadece kuru çatlak cildi rahatlatmakla kalmayıp aynı zamanda cilt problemlerini hafifletecek portakal ve zencefil esans yağlarının enerji verici bir karışımını da içerir. Cildiniz için en iyi uçucu yağlar hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bu arada baobab yağı fiyatı 50 TL ile 85 TL arasında değişiklik gösteriyor. Nerede satılır diye soracak olursanız google’a sormanız yeterli :).

 

Baobab Yağı Nedir Biraz Bilgi Verelim:

Birkaç nedenden dolayı kuru ciltlerde baobab yağı eklemeyi seçtim . Bu çok yönlü taşıyıcı yağ, yumuşatıcı ve nemlendirici cilt bakım özellikleri ile ünlüdür aynı zamanda cilde hızlı bir şekilde emilir, böylece sürdükten sonra cildinizi hiç yağlı hissetmezsiniz. Buna ek olarak, Omega 3, 6 ve 9 yağ asitlerinin varlığı, baobab yağına anti-inflamatuar özellikler verir ve yumuşak, sağlıklı bir cilde kavuşmanıza yardım eder.

Baobab yağı , egzama, kuru sedef hastalığı ve aktinik keratoz gibi deri rahatsızlıklarından muzdarip olanlar için cilt bakım ürünlerindeki önemli bir bileşendir. Baobab yağı cildi nemlendirir ve cildi besler, aynı zamanda kuru cilt ve diğer sorunlu cilt problemlerinin neden olduğu kaşıntıyı hafifletir. Ayrıca, baobab yağı yalıtkandır, cildi aşırı yüksek ve düşük sıcaklıklardan korur.

Aşağıda kuru cilt için nemlendirici etki yaratacak tarifi biraz aşağıda bulacaksınız. Ve baobab yağı kullanmak için iki harika seçenek için tarifi sonuna kadar okuduğunuzdan emin olun.

 

Kuru Ciltler İçin Baobab 

MALZEMELER:

5 damla baobab yağı
5 damla shea yağı
2 yemek kaşığı balmumu
9 damla portakal yağı
6 damla zencefil yağı
1-2 damla E vitamini yağı isteğe bağlı

TALİMATLAR:

Adım 1:

Verdiğim miktarları kullanarak , balmumu, shea yağı ve baobab yağını bir tencere içinde birleştirin ve tüm malzemeler eriyene kadar hafifçe ısıtın.

 

Adım 2:

Tencereyi ateşten alın daha sonra damlalık veya plastik pipet kullanarak vitamin E yağını portakal ve zencefil yağı ile birlikte ekleyin. Birleştirmek için iyice karıştırın, sonra varsa cam bir kavanoza dökün ya da bir saklama kabına.

Krem sertleştikten sonra kullanıma hazırdır. Vücudunuzda eller, ayaklar ve diğer kuru cilt bölgelerine uygulayın. Bu kremi çatlamış dudaklara da uygulayabilirsiniz. Baobab yağı göz çevresi için de oldukça faydalı olacağı için bu kremi gözlerinize temas ettirmeden rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Baobab yağının faydalarını göreceğinize emin olabilirsiniz. Uygulamadan sonra etkilerini bizlerle yorumlar kısmında paylaşmanızı sabırsızlıkla bekliyoruz. Kullanıcı yorumları diğer arkadaşlarımıza yol gösterecektir.

 

Yorum Eklemek İster misin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.