Kuru Ciltler İçin Ev Yapımı Peeling - Kuru Cilt Bakımı

Kuru Ciltler İçin Ev Yapımı Peeling

Kuru ciltler için piyasada çok sayıda cilt bakımı ve güzellik ürünü mevcuttur. Ev yapımı peeling veya ev yapımı bir cilt bakım ürünü kullanmak kimyasal ve koruyucu maddelerden arındırılmış bir seçenektir. Her şeyden önce yüzde yüz doğal ürünlerle gözlerinizin önünde yapılırlar, bu yüzden bu ürünlere güvenebilirsiniz. Ben şahsen, para tasarrufu sağladığı için ve cildim için en etkili sonucu veren  peeling, nemlendirici ve temizleyicilerimde ev yapımı ürünleri tercih ediyorum.

Peeling güzellik bakımında çok önemli bir rol oynar. Sağlıklı ve esnek bir cilt için öncelikle ölü deriyi vücudunuzdan uzaklaştırmanız gerekir. Aynı zamanda kuru cilde sahipseniz bu aşama çok önemlidir. Çünkü önce ciltten ölü deri atılmalıdır ki üzerine uyguladığınız diğer bakım ürünleriniz cildinizin alt katmanlarına ulaşıp görevini yerine getirebilsin. Şimdi kuru ciltlilerinde rahatlıkla günlük olarak uygulayabilecekleri en iyi ev yapımı peeling tariflerini sizinle paylaşacağım. Bunlar sadece cildinizi temizlemekle kalmayacak aynı zamanda cildinize gerekli bakımı yapacaktır..

Ev Yapımı Peeling Tarifleri

1-Kahve Çekirdeği Peelingi

Kahve çekirdekleri cilt yüzeyini ovalamak ve peeling yapmak için mükemmel derecede uygundur. Kuru ciltler için ise cilt yüzeyinde çok verimli çalışırlar. Bu işlem için sadece gerekli olan şey kahve çekirdeklerini öğütmektir. İsterseniz evde kendiniz yapabilir ya da hazır olarak öğütülmüş şekilde alabilirsiniz. Ayrıca güzel olan tarafı sabah kahvenizden kalan telveleri de kullanabilirsiniz. Bu scrubı yapabilmek için sadece 1 yemek kaşığı kahve için 1 yemek kaşığı su eklemeniz yeterlidir. Bunları iyice karıştırın. Bu karışımı peeling yapmak istediğiniz bölgelere uygulayın ve dairesel hareketlerle masaj yapın. 4-6 dakika ovun. Daha sonra durulayın. Bu işlemi yaparken cildiniz kuru olsun böylelikle daha etkili çalışabilir. Ve işlemimiz bu kadar basitti. Artık uygulamayı yaptığınız yerde ölü hücrelerinizden kurtulmuş oldunuz ve pul pul görünümden kurtuldunuz..

2-Hindistancevizi Yağı ve Şeker Peelingi

Şeker de aynı kahve çekirdekleri için mükemmel bir peeling ürünüdür. Şekerin küçük taneli yapısı ve çok sert olmayışı nedeniyle cildinize zarar vermez. Sadece bu kısımda önemli olan şekeri toz halinde tercih etmelisiniz. Hazırlanışı ise çok kolay. Bir kapta 2 yemek kaşığı toz şekeri 1 yemek kaşığı hindistancevizi yağıyla iyice karıştırınız. Bu karışımı daha önceden temizleyip, kuruladığınız cildinize uygulayınız. Yine aynı şekilde dairesel hareketlerle cildinize masaj yapınız. Eğer bu peelingi yüzünüze uygulayacaksınız burun kenarlarındaki pütürleri nasıl yok ettiğine inanamayacaksınız. Yalnız gözlerinize uygulamaktan kaçının. Peelingi uyguladıktan sonra o alanı ıslak bir havlu yardıyla temizleyin, yıkamayın. Çünkü şeker tanelerini havlu yardımıyla aldıktan sonra geriye hindistancevizi yağı cildinizde kalırsa nemlendirme kısmını yapmanıza bile gerek kalmaz, Hindistan cevizi yağı zaten cildinizde nemlendirici işlevini yerine getirecektir.

 

Size önerdiğimiz bu ev yapımı peeling tarifleri gerçekten  çok kolay ve masrafsız. Ayrıca cildinizi hazır ürünlerde ki kimyasal ve koruyucularla boş yere yıpratmamış olacaksınız. Sizinde bu peelinglerı deneyip bayılacağınıza eminim. Eğer uygularsanız sonuçlarını bizimle paylaşmayı unutmayın…

Yorum Eklemek İster misin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.