Kuru Ciltler İçin Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı - Kuru Cilt Bakımı

Kuru Ciltler İçin Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı

Güzellik sektöründe hindistan cevizi yağı yeni bir kavram olmayabilir, ancak daha da popüler hale geldiği kesin. Şampuanlardan el kremlerine kadar her üründe Hindistan cevizi yağı kullanır hale geldi. Peki o zaman aynı nitelikteki ürünlerin bazılarından daha ucuza faydalanabilmek için neden kavanozdan doğrudan kullanmıyoruz ki?

Hindistan cevizi yağı doğal olarak antibakteriyel, E vitamini gibi antioksidanlarla doludur ve cilde nemlendirici yağ asitleri yükler. Yani vücudunuza birçok şekilde yararlı gelecek hindistan cevizi yağını kullanmanın bir ton farklı yolu vardır..

Kuru Ciltler İçin Hindistan Cevizi Yağı Kullanımı

 

1-NEMLENDİRİCİ OLARAK KULLANABİLİRSİNİZ:

Mağazalardan satın aldığınız birçok nemlendirici çok miktarda su içerir. Siz bu nemlendiricileri kullandığınızda cildinizi nemlenmiş hissedeceksiniz fakat etkisi kısa bir sürede kaybolacak ve cildiniz eski kuru haline dönecektir. Ama doğal yağlar kullandığınızda durum böyle olmaz. Zaten çok eski zamanlardan beri hindistan cevizi yağı insanlar tarafından nemlendirici olarak kullanılmaktadır. Ayrıca hindistan cevizi yağının kullanım alanı güneş yanıklarından, masaj için kullanılmasına kadar geniş bir yelpaze sunar ki sizde inanamayacaksınız. Her seferinde yeni bir özelliğini keşfedebilirsiniz.

 

2-SAÇ KREMİ OLARAK KULLANABİLİRSİNİZ:

Hindistan cevizi yağını saç kremi olarak kullanmayı kuru, kaba ve şekil almayan saçlara sahip kadınlara öneriyorum. Çünkü zaten çabuk yağlanan saçlara sahipseniz saç kremi kullanmak saçınızı olgundan daha çabuk yağlandıracaktır. Ayrıca bir türlü kontrol altına alamadığınız kıvırcık saçlara sahipseniz hindistan cevizi yağını saçlarınıza şekil vermek içinde kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı, saçlarınızı yumuşatırken aynı zamanda da besleyeceği için dökülmelere ve saç derisi kuruluklarına da iyi gelecektir.

 

3-YARALARINIZI İYİLEŞTİRMEK İÇİN KULLANIN:

Hindistan cevizi yağı, cilde sürüldüğünde anti-inflamatuar yağ asitleri salgılar. Bu da çok açık olmayan yaralarınızı kısa sürede iyileştirici özelliği olduğunu gösterir.

 

4-MAKYAJ TEMİZLEYİCİ OLARAK KULLANABİLİRSİNİZ:

Hindistan cevizi yağı, mükemmel bir makyaj temizleyicisidir. Özellikle göz makyajlarınızı kolaylıkla çıkartır ve aynı zamanda siz makyajınızı temizlerken hindistan cevizi yağı da kirpiklerinize bakım yapıp besler. Hindistan cevizi yağı suya dayanıklı rimelinizi bile kolaylıkla çıkartır.

5-MAKYAJ BAZI OLARAK KULLANABİLİRSİNİZ:

Fondöteninizin altına primer kullandığınızda, yaptığınız makyajın daha güzel durduğunu ve makyajınızın daha uzun süre durduğunu fark etmişsinizdir. Hindistan cevizi yağı da makyajınızdan önce cildinizde mükemmel bir astar görevi görür. Sadece bezelye büyüklüğünde bir miktarı elinizde ısıtarak yüzünüze masaj hareketleriyle iyice yedirmeniz gerekmektedir. Makyajınızın ne kadar pürüzsüz olduğunu fark edeceksiniz.

6-KEPEK SORUNU İÇİN KULLANABİLİRSİNİZ:

Kepek problemi saç derinizin kuruluğundan dolayı ortaya çıkan bir problemdir. Saç deriniz kuruduğu için zamanla koparak dökülür. Hindistan cevizi yağı ise saç derinizi nemlendirmek için en doğal çözümdür. Hindistan cevizi yağını saçınıza direkt maske şeklinde uygulayabilir ya da şampuanınızın içerisine karıştırarak kullanabilirsiniz.

Yorum Eklemek İster misin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.