Kuru Ciltler İçin Nemlendiriciler - Kuru Cilt Bakımı

Kuru Ciltler İçin Nemlendiriciler

Kuru Ciltler İçin Ev Yapımı Nemlendiriciler

Kış geldiğine göre kuru, kaba ve gergin cilt günlerimiz de kapımıza dayandı. Zaten kuru bir cilde sahipseniz kış ayları en büyük düşmanınız olabilir. Kış aylarında eğer kuru cildimize dikkat etmezsek daha sonrasında ne kadar uğraş verip cildimizi eski nemli haline döndürmeye çalıştığımızı da biliyorsunuzdur. Ve her kadının en büyük derdi de doğru nemlendiriciyi bulmaktır. Elbette bütün vaktinizi doğru nemlendiriciyi bulmak için harcayabilirsiniz, ancak hiç vaktinizi bunun için harcatmayacak ev bazlı ürünler doğal maddelerden oluşur ve her zaman kullanımı güvenlidir. Ayrıca hazır alıp kullandığınız birçok nemlendirici içerisinde zararlı kimyasallar içerir.  Kuru ciltler için kendiniz evinizde doğal bir nemlendirici yaptığınızda bu kimyasal ayrıntısını da ortadan kaldırmış olacaksınız. Kuru cilt için yaygın olarak kullanılan ev yapımı nemlendiricilerden bazıları, evimizde sahip olduğumuz en doğal maddelerden elde edilir. Size doğal bir nemlendirici olarak önereceğimiz iki doğal üründen istediğinizi seçin, kolayca uygulayın ve kışın tadını çıkarın!

 

Kuru Ciltler İçin Doğal Nemlendirici Tarifleri?

1-Zeytinyağı İle Kuru Cildi Nemlendirme:

Birçok sağlık bilincine sahip kişi tarafından tercih edilen zeytinyağı, uzun zamandan beri kabul edilen en sağlıklı yağlardan biridir. Zeytinyağı popüler olarak zaten birçok alanda kullanılabilen bir yağdır. Biz bugün bu doğal yağı nemlendirici bir madde olarak kullanacağız. Zeytinyağı bir yağ olmasına rağmen cildinizi yağlı bırakmadan doğal nemini kazandırır. Zengin bir antioksidan deposu olan zeytinyağı, hasarlı ve pürüzlü cildi önlemede eşit derecede etkilidir. Bu nedenle bu doğal yağı yalnızca kış aylarında değil yıl boyunca da en iyi nemlendiricilerden biri olarak güvenle seçebilirsiniz.

Zeytinyağlı Kuru Cilt Nemlendirici Nasıl Yapılır?

Bir nemlendirici olarak zeytinyağını seçtiğinizde en iyi sonucu elde etmek için sızma zeytinyağı tercih etmelisiniz. Böylece yağ cildinizi yüzeysel olarak değil derinlemesine işleyerek nemlendirebilir. Bu özellikte kuru ciltlerin nemlenmesi için çok önemlidir. Ayrıca başka herhangi bir bileşenle kombinasyon yapmak zorunda değilsiniz. Böylece hem ekonomik hem de kolay bir işlem yapmış olacaksınız. Cildinizde köklü bir gelişme sağlamak için banyodan önce veye sonra düzenli olarak vücudunuza nazikçe masaj yapın.

2-Aloe Vera ve Hindistancevizi Yağı ile Kuru Cilt Nemlendirici:

Aloe vera genellikle bir mucize olarak kabul edilir. Bu bitki sayısız nedenden dolayı kullanılır. Enfeksiyonların iyileşmesinde, sindirim sistemi sorunlarında, diyetlerde ve iltihaplanmalarda gibi birçok alanda kullanılabildiği gibi harika bir nemlendirici olarak da mükemmeldir. Aloe vera mineral ve vitamin ihtiyacınızı bol miktarda karşılamaktadır. Böylece vücutta aminoasit eksikliği yenilenmekte, vücudun bağışıklık sistemini ve kendini savunma mekanizmasını güçlendirmektedir. Ayrıca doğal bir dezenfektan olduğundan, kendi nemlendiricinizi evde yapmak için ideal bir seçimdir. Nemlendirmenin yanı sıra aloe veranın cilt lekelerinizi geçirdiğini de göreceksiniz.

Aloe vera ve zeytinyağı gibi hindistancevizi yağıda birçok nedenden dolayı kullanılan çok amaçlı bir yağdır. Hindistancevizi yağını bir nemlendirici olarak kullanırken bilmeniz gereken en önemli şey diğer yağlar gibi yapışkan olmamasıdır. Hindistancevizi yağı da bir yağ olmasına rağmen aksine hafiftir ve yağlı değildir. Zengin bir E vitamini kaynağıdır ve nemlendirici olarak kullanmak için mükemmel bir yapıya sahiptir. Kolay kullanabilirliği ve ucuz maliyeti nedeniyle, insanlar kozmetik markaların pazara henüz girmediği dönemlerde hindistancevizi yağını doğal bir nemlendirici olarak kullanıyorlardı.

Bu Kuru Cilt Nemlendirici Nasıl Kullanılır?

Aloe vera ve Hindistancevizi yağı, aynı derecede iyi nemlendirici maddeler olduğundan ikisini de ev yapımı bir nemlendirici yapmak için karıştırabilirsiniz. Bunu yapmak için bitki olarak kullanacaksınız önce taze aloe vera yapraklarını seçin ve iyice yıkayın. Yaprakları ortadan ikiye bölerek bize bir nemlendirici için lazım olacak aloe veranın içindeki yapışkan sıvı bölümünü alıp bir kapta iyice karıştırıp daha sıvı bir kıvam elde edin. (ayrıca hazır aloe vera yağı olarak da alıp kullanabilirsiniz). Bu elde ettiğimiz macunu Hindistancevizi yağı ile güzelce karıştırdığınızda uygulamaya hazır olacaktır. Karışımı daha sonrada kullanabilmek için bir kavanoza koyun ve güneş ışığından uzak tutun.

Bu kış sizde bizim önerdiğimiz ve her zaman evinizde rahatlıkla yapabileceğiniz bu doğal nemlendiricileri uygulayın ve nemini geri kazanmış cildinizle bütün kışın tadını doyasıya çıkartın.

Yorum Eklemek İster misin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.