Kuru Ciltler İçin Yumurta Maskesi - Kuru Cilt Bakımı

Kuru Ciltler İçin Yumurta Maskesi

Yumurta, tüm cilt problemlerini tedavi etmek için eski çağlardan beri kullanılan mucize bir maddedir. Yumurta, yara izi, sivilceleri, ince çizgileri ve yaşlanmayı tedavi etmek için gerekli olan kolajen ve A vitamini bakımından yüksek içeriğe sahiptir. Yumurta akı, cildi sıkılaştırmak ve büyük gözenekleri küçültmek için popüler bir çözümdür ve yağlı cildi kontrol etmek için yüzünüzdeki sebum miktarını azaltır.

Cilt Bakımı İçin Yumurtanın Faydaları

  • Cildi sıkılaştırır.
  • Cildi nemlendirir ve canlandırır.
  • Genç parlak cilde sahip olmanızı sağlar.
  • Büyük gözenekleri küçültür.
  • Aşırı sebumu azaltır.

Kuru Cildi Nemlendirici Yumurta Maskesi

İhtiyacın olacak –

  • Yumurta akı
  • Yulaf ezmesi

Kuru ciltler için yumurta yüz maskesi basit bir tarifi ancak çok etkili. Yağlı bir cildiniz varsa eğer, yine yumurta maskesinin bu basit tarifi, anında parıltı elde etmek için mükemmel bir seçimdir. Bir yumurta beyazı alın ve bir yemek kaşığı yulaf ezmesi ekleyin. Her iki malzemeyi de karıştırın ve yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Maskenin tamamen kurumasını bekleyin ve daha sonra soğuk su ile durulayın.

Yumurta, tüm cilt problemlerini tedavi etmek için eski çağlardan beri kullanılan mucize bir maddedir. Yumurta, yara izi, sivilceleri, ince çizgileri ve yaşlanmayı tedavi etmek için gerekli olan kolajen ve A vitamini bakımından zengindir. 

Siz de yumurta maskesi tarifimizi uyguladıktan sonra gözlemlediğiniz değişiklikleri bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Yorum Eklemek İster misin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.