Parlak Güzel Bir Cilt İçin Şeftali Maskesi - Kuru Cilt Bakımı

Parlak Güzel Bir Cilt İçin Şeftali Maskesi

Bu kolay şeftali maskesi tarifini deneyin. Şeftali maskesi cildinizi parlatacak ve kaybolan ışıltınızı size geri kazandıracak.

Dün yaklaşık 5 şeftali aldım ve bir tanesi haricinde hepsini yedim. Doğanın bize verdiği meyveleri ve doğal maddeleri cildimde kullanmakta hep iyiyim – sonuçta, yemek istemezseniz, neden cildinize kullanasınız ki? Cildimiz vücudumuzun en büyük organı olup, üzerine koyduğumuz her şeyi emer. Bu gün biraz şeftaliyi emmesinin vakti geldi.

Ben bunu parlaklık veren şeftali maskesi olarak adlandırıyorum çünkü bir kere yapınca, cildiniz kelimenin tam anlamıyla parlak ve hafif olacaktır. Denemelisin!

Şeftalinin Cilde Yararları Nelerdir?

Şeftali maskesi zamanı! Şeftalide, cildi güzelleştiren harika besin değerlerine bir göz atalım:

Şeftalide Besinler
Cilt için faydaları
Folat
Üst cilt katmanını yeniler, aktif olarak cilt kanserini önler, hücre üretimini ve cildin yenilenmesini destekler,
Lutein
Cildin doğal antioksidan sistemini güçlendirir. UV savunması sağlar. Cildin korur ve görünümünü iyileştirir. Cildin esnekliğini arttırır. Erken yaşlanmaya neden olan serbest radikallere karşı savaşır. Ciltteki yüzeysel lipitlerin seviyesini arttırır.
Zeaxanthin
Cildin serbest radikal hasarını önlemede önemli bir rol oynayan benzersiz bir karotenoid.
Potasyum
Nemlendirir kuru cildi rahatlatır ve iyileştirir.
E Vitamini
Cilt için ‘Koruyucu’ olarak bilinen en popüler vitamin, donuk ve yorgun cildi gençleştirir, hasarlı cildi iyileştirir, yara dokusunu iyileştirir, lekeleri azaltır
Yukarıdaki Tablo, şeftalilerde bulunan besleyici vitaminler ve mineral içeren cildi besleyen, parlayan bir cilde kavuşmanızı sağlayan bazı besin maddeleri gösterilmektedir.

Şeftali Maskesi Nasıl Yapılır

Bu süper basit nemlendirici şeftali maskesini hazırlayalım; yüzünüzü taze, yumuşak ve yenilenmiş hissettirmesinin yanında parlak olmasını sağlayacaktır. Sadece 1 ekstra malzeme gerekli o da yoğurt. Şeftali yüz maskesinin içindeki yoğurt ne işe yarar bir göz atalım:

Bileşen
Yüz maskesindeki faydası
Sade yoğurt
İçeriğindeki laktik asit, kaba cildi yumuşatıp cildi nemlendiren ve kurumuş ciltleri besleyen güçlü bir besin maddesidir. Yoğurtta bulunan çinko akne kaynaklı iltihapları rahatlattığından faydalıdır, dolayısıyla bunları daha az görünür kılmaktadır. Yoğurtun düzenli olarak cilde uygulanması da belirgin bir şekilde koyu renkli lekeleri ve sivilce izlerini azaltır ve cilt rengini aydınlatır. Yoğut maskesi tarifleri için tıklayınız.

Yöntem:

Neye ihtiyacın var:

  • 1/2 şeftali püresi
  • 1 çorba kaşığı yoğurt

Talimatlar:

1. Bu şeftali maskesini yapmak için gereken malzemeleri toplayın. 1/2 şeftali alıp bir çatalla ezin. Sade ve şekersiz yoğurt ilave edin. Yoğurdunuzun oda sıcaklığında olduğundan emin olun.

2. Şeftali ve yoğurdu küçük bir kaba koyun.

3. Nihai karışımınız şöyle olmalıdır! Çok sulu değil ve çok kalın değil. Sulu ise biraz daha yoğurt ekleyebilir, kuru ise yoğurdun suyundan ekleyebilirsiniz.

İşte bu kadar! Basit şeftali yüz maskesi hazır! 

4. Temiz bir yüz maskesi uygulayıcısı, fırçası veya parmak uçlarını kullanarak, yüz maskesini yüzünüze hafifçe uygulayın. Yüz maskesini boynunuza da kullanarak tüm maskeyi kullanın.

5. Yüz maskesini 10-15 dakika bekletin ve ılık su ile yıkayın. Yüzünüzü kuru bir havluyla kurulayın. Yüzünüzün ne kadar taze ve parlak göründüğünü farkedeceksiniz! Eğer bu maskeyi denediyseniz, lütfen bana nasıl sonuç aldığınızı anlatan bir yorum bırakın!

Yardımcı ipuçları:

1. Uygulama için daha kolay olabilecek olgunlaşmış  şeftali kullanın.

2. Bu maske yüzünüzde en az 10 dakika bekletin. Ama zamanınız varsa, daha uzun süre öneriyorum. Yüz maskesini en fazla tamamen kuruyana kadar bekletebilirsiniz.

3. Geriye artan maskeyi bir kavanozda 2 3 gün kadar buzdolabında bekletebilirsiniz.

Yorum Eklemek İster misin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.