Yulaf Maskesi Tarifleri - Kuru Cilt Bakımı

Yulaf Maskesi Tarifleri

Yulaf maskesi sivilce, temizleme, peeling ve nemlendirici özelliği nedeniyle çok popülerdir. Tüm bu ev yapımı maskeleri kullananlar cildini yumuşak, pürüzsüz, sağlıklı ve parlak hissedecektir. Yulaf ezmesinin cilde çok sayıda faydası vardır.

Aşağıda, birkaç çeşit yulaf maskesi hazırlamayı ve cildinize yönelik faydalarını öğrenin.

 

Yulaf Ezmesinin Cilde Faydaları:

Hassas ciltlere yardımcı olur. Yulaf ezmesi, tüm cilt tipleri için uygundur ve anti-enflamatuar özelliklerinden dolayı en hassas ten için bile uygundur. Cilt onarımını hızlandırır ve iltihapları tedavi eder.

Temiz ve berrak bir cilt görünümü verir. Aynı zamanda bir temizlik maddesi olan saponinler içerdiği için hafif sabun olarak da kullanılabilir. Yulaflarda bulunan saponinler cildinizdeki gözeneklerin kirden arındırılmasına yardımcı olur. Yulaf ezmesinin nemlendirme özelliği, temizleme özelliği ile birleştirildiğinde ve bölgesel olarak uygulandığında cildinize sağlıklı bir parlama verir.

Ölü cilt hücrelerini temizler. Bu yüz maskelerinin düzenli kullanılması kuru cildi tedavi etmeye yardımcı olur. Cildi ölü cilt hücrelerinden ve siyah noktalardan temizler.

Sivilce ve egzamayı tedavi eder. yulaf ezmesi yatıştırıcı özelliği ile sivilce izlerinin tedavisine yardımcı olur.

Yağlı ciltteki sebum üretimini azaltır. Yulaf ezmesi hem yağlı hem de kuru cilt üzerinde oldukça başarılıdır. Yulaf cilde uygulandığında, cilt üzerindeki fazla yağı emici özellik gösterir. Ayrıca yulaf ezmesi ciltteki yağ miktarını da dengeleyerek, akne ve diğer yağlı cilt problemlerini azaltacaktır.

Doğal bir peeling işlevi görür. Yulaf ezmesi cilt üzerindeki ölü deriyi soyan doğal bir kese görevi görür. Siyah noktaların temizlenmesinde de mükemmel sonuçlar verir. Böylece parlak bir görünüm kazandırır.

Gördüğünüz gibi, yulaf ezmesi ev yapımı maskeler için mükemmel bir bileşendir. Birçok cilt rahatsızlığını tedavi eder ve yüzünüzün tekrar sağlıklı ve parlak olmasını sağlar.

 

Yulaf İle Evde Kolaylıkla Yapabileceğiniz Maskeler:

Basit Yulaf Maskesi:

 • Yulaf ezmesi ile basit bir yüz maskesi hazırlamak için, 5 yemek kaşığı yulaf ezmesi alıp pürüzsüz bir macun elde etmek için su ekleyin.
 • Karışımı yüzünüze eşit şekilde uygulayın ve 20 dakika bekleyin.
 • Maskenizi ılık su ile temizleyin.
 • Cildinizi daha esnek ve yumuşak hale getirmek için su yerine süt kullanabilirsiniz.

Süt ve Bal Yulaf Maskesi:

 • Kuru ve tahriş olmuş ciltler için mükemmel derecede yatıştırıcı bir maskedir. Bu maskeyi hazırlamak için, yulaf unu kullanmanız gerekmektedir.
 • 2 yemek kaşığı yulaf ununu, 1 yemek kaşığı bal ile karıştırın.
 • Bu karışıma 1 yemek kaşığı süt ekleyin ve yüzünüze eşit bir şekilde uygulayın.
 • 15-20 dakika bekletin ve daha sonra ılık su ile durulayın.

Bu doğal yulaf maskesi cildinizin genç ve pürüzsüz kalmasına yardımcı olur. Tahıllardaki anti-inflamatuar özellikler, hassas ciltler için uygun olmasını sağlar.

Yulaf Yoğurt Maskesi

 • Yulaf ezmesi ve yoğurt her tür cilt için uygundur. Bu yüz maskesi gözeneklerinizi derinden temizleyecektir.
 • 1 yemek kaşığı organik yoğurdu 1 yemek kaşığı yulaf unu ile karıştırınız.
 • Eğer cildiniz maskelerden fazla geriliyorsa 1 çay kaşığı bal ilave edebilirsiniz.
 • Hazırladığınız maskeyi yüzünüzde 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayınız.

Bu maske sivilce eğilimli ciltler için en iyisidir. Yoğurt içeriğindeki yüksek çinko içeriği ile hem cilt tonunu beyazlatma hem de leke ve yara izlerini geçirme özelliği vardır. Bu maskeyi yapmak çok kolaydır ve cildinizi kurutmaz. Bu karışımdaki laktik asit içeriği ile de cildiniz pürüzsüz ve yumuşak olacaktır.

Yulaf Limon ve Yumurta Beyazı Maskesi

 • Pürüzsüz bir macun yapmak için yarım limon suyunu 1 yumurtanın beyazı ve 1 yemek kaşığı yulaf unu ile karıştırıp, pürüzsüz bir macun elde edin.
 • Bu karışımı çok katı bulursanız içerisine biraz su ekleyebilirsiniz.
 • Maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 15-20 dakika bekletin.
 • Daha sonra ılık u ile durulayın.

Bu maske sivilce eğilimli ciltler için harika tedavi edici bir maskedir.

Yorum Eklemek İster misin?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.